تبلیغات
سایت پژوهشی حجة الاسلام والمسلمین استاد محقق علی آل کاظمی - مطالب شهریور 1393
سایت پژوهشی حجة الاسلام والمسلمین استاد محقق علی آل کاظمی
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM

شکافی بی جبران

رحلت عالم بزرگوار استاد اساتید و مفسر قرآن آیت آله آدینه وند

رابه پیشگاه حضرت ولی عصرارواحنا فداه وحوزه های علمیه تسلیت گفته علودرجات این عالم بزرگ واستاد عالیقدررا ازدرگاه خداوند منان مسئلت دارم .نوع مطلب :
برچسب ها : ادینه وند، آیت آله آدینه وند،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 31 شهریور 1393 :: نویسنده : علی آل کاظمی

آیت الله آدینه وند درگذشت/ پیام تسلیت رئیس جمهور

آیت الله حاج شیخ محمدرضا آدینه وند معروف از علمای برجسته لرستان دیشب در سن ۸۵ سالگی در شهر مقدس قم به دیار باقی شتافت.۱۲:۳۴ - ۱۳۹۳ دوشنبه ۳۱ شهریور
دوشنبه 31 شهریور 1393 - 13:35

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آیت الله آدینه وند از علمای برجسته استان لرستان دیشب دارفانی را وداع گفت. این روحانی وارسته و مفسر قران کریم در سال 1308شمسی درروستای گرخوشاب طرهان از توابع شهرستان کوهدشت به دنیا آمد.
آیت الله آدینه وند در زمینه ساخت مسجد در کوهدشت تلاش‌های زیادی کرد از جمله مساجدی که به همت وی ساخته شده می‌توان به مسجد جامع کوهدشت، یک مسجد در رومشگان، دو مسجد در روستاهای آدینه‌وند و روستای کوشکی و چهار مسجد در روستای پشت تنگ این شهرستان اشاره کرد. این استاد حوزه علمیه قم از مفسران بزرگ‌ قرآن کریم بود به طوریکه از نظر اهل علم مشهور شد و کتاب کلمة‌الله العلیا را در شش جلد با موضوع تجزیه و ترکیب کل قرآن کریم به چاپ رساند.
 

در پی درگذشت این عالم ربانی، رئیس‌جمهور در پیامی درگذشت حضرت آیت‌الله حاج شیخ محمد رضا قبادی آدینه‌وند را به رهبر معظم انقلاب، علما، حوزه های علمیه بالاخص بیت آن مرحوم، شاگردان، علاقه مندان و منسوبان ایشان تسلیت گفت.
متن پیام حجت‌الاسلام روحانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
إنّا لله و إنّا الیه راجعون
درگذشت ادیب ارجمند و فقیه مهذب حضرت آیت‌الله حاج شیخ محمدرضا قبادی آدینه‌وند موجب تالم و تاسف فراوان گردید. اینجانب که توفیق تلمذ و بهره‌مندی از محضر پر فیض آن عالم ربانی را در سال‌های طلبگی خود داشته‌ام، ایشان را بی تردید مصداق کریمه «إنما یخشی الله من عباده العلماء» یافته و خشیت و خضوع و بندگی خالصانه رااز ویژگی های ممتاز آن مرحوم می‌دانم.
حضرت استاد آدینه‌وند بیش از پنج دهه به تعلیم طالبان علوم دینی و پرورش اساتید بزرگوار حوزه‌های علمیه مبادت ورزیدند و تالیفات گرانبهایی را تقدیم مشتاقان معارف الهیه و سالکان طریق علم و معرفت نمودند.
اینجانب ضایعه فقدان این عالم جلیل القدر را به رهبر معظم انقلاب، علمای اعلام، حوزه‌های علمیه بالاخص بیت شریف آن مرحوم، شاگردان، علاقه مندان و منسوبان محترم ایشان تسلیت گفته و برای روح آن فقید سعید، آمرزش الهی و علو درجات مسئلت می‌نمایم.
حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 31 شهریور 1393 :: نویسنده : علی آل کاظمی

آیت الله میلانی

پروفسور برلون پس از جراحی آیت الله میلانی شهادتین گفت

مرحوم آیت الله سید محمد‌هادی میلانی‌(ره) دچار بیماری معده شدند و پروفسور برلون را از اروپا برای جراحی ایشان آوردند و پس از یک عمل سه ساعته و زمانی که ایشان در حال به هوش آمدن بودند، به مترجم دستور داد تمام کلماتی که ایشان در حین به هوش آمدن می‌گویند را برایش ترجمه کند، مرحوم میلانی در آن لحظات فرازهایی از دعای ابوحمزه ثمالی را قرائت می‌کردند و پس از این مساله پروفسور برلون، گفت؛ کلمه شهادتین را به من بیاموزید؛ زیرا از این لحظه می‌خواهم روی به اسلام بیاورم و پیرو مکتب این روحانی باشم.

وقتی دلیل این کار را جویا شدند، پروفسور برلون گفت؛ تنها زمانی که انسان شاکله وجودی خود را بدون این که بتواند برای دیگران نقش بازی کند، نشان می‌دهد، در حالت به هوش آمدن است و بنده دیدم که این آقا، تمام وجودش محو خدا بود، در آن لحظه به یاد اسقف کلیسای کانتربری افتادم که چندی پیش در همین حالت و پس از عمل در کنارش ایستاده بودم و دیدم که او ترانه‌های کوچه بازاری جوانان آن روزگار را زمزمه می‌کند، در آن لحظه بود که فهمیدم حقیقت، نزد کدام مکتب است و بعد از آن هم وصیت کرد که وی را در شهری که مرحوم میلانی را در آن دفن کرده اند به خاک بسپارند که هم این که قبر این پروفسور مسلمان شده در خواجه ربیع، محل مراجعه مردم و افرادی است که حقیقت اسلام را باور کرده‌اند.

پروفسور برلون بعد از این ماجرا وصیت کرد که وی را در شهری که مرحوم آیت الله میلانی را در آن دفن کرده اند به خاک بسپارند که هم اینک قبر این پروفسور مسلمان شده در بقعه خواجه ربیع مشهد ، محل مراجعه مردم و افرادی است که حقیقت اسلام را باور کرده‌اند.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : آیت الله میلانی‌، پروفسور برلون،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 17 شهریور 1393 :: نویسنده : علی آل کاظمی

موفقیت دکتر بهاروند را تبریک میگوییم

پزشکی امروز بر اساس دارودرمانی، و 
آینده پزشکی همراه با سلول‌درمانی است


دکتر حسین بهاروند رئیس پژوهشکده سلول‌های بنیادی پژوهشگاه رویان به همراه دو نفر دیگر از کشورهای عضو یونسکو اخیرا به‌طور مشترک برنده جایزه بین‌المللی یونسکو-گینه استوایی در حوزه علوم زیستی در سال 2014- 2015 شده‌اند. این اولین بار است که از کشورمان فردی جایزه بین‌المللی یونسکو-گینه استوایی را دریافت می کند.

دکتر بهاروند در مورد فعالیت تحقیقاتی خود به روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو گفت: حوزه پژوهش و تحقیقات ما در پژوهشگاه رویان در چهار حوزه اصلی قرار می گیرد. وی اولین حوزه را تولید منابع سلول‌های بنیادی ذکر کرد و در ادامه گفت: برای اولین‌بار در ایران موفق به تولید سلول‌های بنیادی جنینی (سال 2004) و پرتوان انسانی (سال 2008) شدیم و به دنبال آن با تاسیس گروه و سپس پژوهشکده سلول های بنیادی، سلول‌های بنیادی خاصِ بافت از جمله سلول‌های بنیادی خون‌ساز، عصبی و مزانشیمی را تولید کردیم و کشت و تمایز آنها را به رده‌های مختلف سلولی مانند سلول‌های عصب، قلب، عروق، کبد، بتای پانکراس، استخوان و غضروف انجام دادیم. وی یادآور شد: محیط کشت جدیدی را که از لحاظ شیمیایی تعریف شده است، با نام R2i (دو مهارکننده رویان) مطرح کردیم که کاربرد آن در تولید سلول‌های بنیادی جنینی با بازدهی تقریبا 100 درصد و حفظ سلول‌ها در حالت پایه پرتوانی است.

برنده ایرانی جایزه یونسکو در حوزه علوم زیستی دومین حوزه فعالیت خود را ترجمان علم در مدل‌های حیوانی عنوان کرد و گفت: ما سلول‌های بنیادی را در مدل‌های حیوانی پیوند زده‌ایم تا عملکرد و تاثیر آنها را در بهبود بیماری بررسی کنیم. ایشان از جمله این پیوندهای انجام‌شده را در مدل‌های ام اس، آسیب چشم، آلزایمر، آسیب نخاعی، سکته قلبی، دیابت، آسیب کبدی، پارکینسون، بیماری‌های پوستی و کلیوی و نواقص استخوان و غضروف ذکر کرد.
به گفته رئیس پژوهشکده سلول‌های بنیادی پژوهشگاه رویان، سومین حوزه فعالیت، ترجمان علم در کارآزمایی‌های بالینی است که تاکنون 36 کارآزمایی بالینی در انسان در گروه پزشکی ترمیمی پژوهشگاه رویان در زمینه‌های مختلف از جمله بیماری‌های قلبی- عروقی، پوست، استخوان و غضروف، عصبی و چشمی انجام و کلیه کارآزمایی-های بالینی صورت‌گرفته در سایت NIH ثبت شده است.
دکتر بهاروند چهارمین حوزه را کاربرد علم در سلول‌درمانی نام برد و در ادامه گفت: به دنبال فعالیت‌های ذکرشده، کاربرد سلول‌های بنیادی را در سلول‌درمانی بررسی کردیم و در این خصوص مرکز سلول‌درمانی رویان تاسیس شد که در آن 1200 بیمار ویتیلیگو، بیش از 100 بیمار مبتلا به زخم آکنه و چین‌وچروک با سلول‌های اپی درمی و فیبروبلاست درمان شدند. ایشان تاکید کرد که موفقیت این طرح در درمانِ بیش از 100 بیمار مبتلا به کندگی غضروف و آرتروز مفاصل با سلول‌های غضروف و سلول‌های بنیادی مزانشیمی موثر بوده است.
رئیس پژوهشکده سلول‌های بنیادی پژوهشگاه رویان یادآور شد که پزشکی امروز براساس دارودرمانی، و آینده پزشکی همراه با سلول‌درمانی است. وی در ادامه تاکید کرد که ما همواره در مسیر این هدف گام بر می داریم و اگرچه سلول‌های بنیادی در حال حاضر دوران ابتدایی کاربرد خود را سپری می کند اما جایگاه ویژه‌ای در آینده علم پزشکی خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه تمامی این پژوهش‌های در پژوهشگاه رویان انجام شده است یادآور شد که اگر نتایج حاصل از این تحقیقات منجر به اطمینان از سلامت و اثربخشی تیمار و آزمایش‌های مربوط شود، برای درمان بیماران در مرکز سلول‌درمانی قابل استفاده خواهد بود. 
لازم است یادآوری شود که جایزه بین‌المللی یونسکو-گینه استوایی به افراد، موسسات و سازمان‌های مردم‌نهادی تعلق می گیرد که پژوهش‌هایی در حوزه علوم زیستی انجام داده باشند و این پژوهش‌ها منجر به بهبود کیفیت زندگی انسان‌ها شود. 
دکتر حسین بهاروند رئیس پژوهشکده سلول‌های بنیادی پژوهشگاه رویان به همراه دو نفر دیگر از کشورهای عضو یونسکو به‌طور مشترک برنده جایزه بین‌المللی یونسکو-گینه استوایی در سال 2014- 2015 شدند. این جایزه شامل مدال، لوح تقدیر و مبلغ 300000 دلار است.

نوع مطلب : مقالات وارده، بهداشت، 
برچسب ها : حسین بهاروند،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 10 شهریور 1393 :: نویسنده : علی آل کاظمی
پیروزی مردم غزه به تمام مسلمانان‌ جهان‌ تبریک می گوییم


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 5 شهریور 1393 :: نویسنده : علی آل کاظمی


درباره وبلاگ

سایت پژوهشی حجة الاسلام والمسلمین استاد محقق علی آل کاظمی
مدیر وبلاگ : علی آل کاظمی
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :در این وبلاگ
در كل اینترنت
====== ===== ======= ===== =====